Friday, July 15, 2011

Õhtuleht: Terviseedendajad asuvad sõjakäigule tubaka vastu

Terviseedendajad valmistuvad tegema sotsiaalministeeriumile ettepanekut, mille kohaselt tohiks tubakatooteid müüa vaid apteekides. "Teema väärib diskussiooni," kinnitab rahvatervise ekspert Andrus Lipand.
Vastavasisuline ettepanek on tubaka ja alkoholi tarvitamise kahjude vähendamise kojas ettevalmistamisel, räägib Lipand. "Sel teemal peaks ühiskonnas ja poliitilistes ringkondades tekkima tulemuseni viiv arutelu, sest krooniline tubakatoodete tarvitamine põhjustab Eestis aastas keskmiselt 2000 inimese surma," lisab ta.
Islandi parlament hakkab sügisel arutama eelnõu, mille kohaselt tohiks sigarette müüa vaid apteegis retsepti alusel. Seaduse vastuvõtmine muudaks saareriigi sisuliselt tubakavabaks – sigaretid ja muud tubakatooted kaoksid müügilt kõigist poodidest, tanklatest ja kioskitest. Nii radikaalseid samme peab Lipand igati positiivseks ja vajalikuks. "Need 30 protsenti Eesti tubakasõltlastest, kes ei suuda oma käitumist muuta, võiksid võtta arstilt retsepti ja minna sellega apteeki," leiab ta.
Loe pikemalt Õhtulehest

No comments:

Post a Comment